فرآورده های گوشتی ژوله 07137765089-07137765271-07137766743 07137765271

فرآورده های گوشتی ژوله info@barinik .com

آموزش نگهداری از سوسیس و کالباس

بازدید کننده 254 شنبه 23 اسفند 1399 گروه : دانستنی ها

آموزش نگهداری از سوسیس و کالباس

نگهداری سوسیس و کالباس باید به طرز صحیحی انجام شود. در غیر این صورت این محصولات فاسد و خراب می شوند. سوسیس و کالباسی که در کارخانه ها بسته بندی و وکیوم می شوند تا زمانی که بسته بندی آن ها باز نشود قابل نگهداری طولانی مدت هستند. اما به محض باز کردن بسته بندی، باید این محصولات را بین سه تا پنج روز مصرف کنید.

نگهداری سوسیس و کالباس در یخچال یا فریزر

در مورد مصرف سوسیس و کالباس سخن های زیادی گفته می شود. برخی اعتقاد دارند که باید به طور کلی مصرف این محصولات را کنار گذاشت. برخی نیز می گویند سوسیس و کالباس هایی که در کارخانه های معتبر، تحت تأیید وزارت بهداشت و با مواد اولیه تازه و مرغوب تهیه می شوند می توانند یک وعده غذایی کامل و خوشمزه باشند.

این روزها با توجه به تغییرات عمده در سبک زندگی و کمبود وقتی که همه با آن درگیر هستیم دیگر زمان کافی برای انجام آشپزی وجود ندارد. گاهی استفاده از سوسیس و کالباس اجتناب ناپذیر است. البته عادت کردن ذائقه ما به عطر و طعم خوب این محصولات نیز یکی دیگر از دلایل سخت بودن حذف این محصولات است. به همین جهت گفته می شود اگر سوسیس و کالباس مرغوب و مطمئن استفاده کنید می توانید با خیالی آسوده و بدون ترس از مضرات سوسیس و کالباس از طعم آن ها لذت ببرید. البته به شرطی که در مصرف این فراورده های گوشتی افراط نکنید.

نگهداری سوسیس و کالباس در یخچال و فریزر کمی سخت است. از آن جایی که این محصولات خیلی سریع بوی باقی مواد غذایی موجود در یخچال را به خود جذب می کنند احتمال فاسد شدن آن ها زیاد است. به همین دلیل گفته می شود تنها به اندازه مصرف دو تا سه روز خود از این محصولات خریداری کنید.

سوسیس در فریزر خراب می شود؟

سوسیس یکی از پر طرفدارترین فراورده های گوشتی می باشد. نگهداری سوسیس شرایط خاص خود را دارد که در صورت بی توجهی به آن ها این محصول فاسد خواهد شد. در هنگام خرید سوسیس باید به مواردی مانند موارد زیر توجه کنید:

تاریخ تولید و تاریخ انقضا

سالم بودن بسته بندی

معتبر و آشنا بودن برند تولید کننده

پوشش بسته بندی محصول دارای حباب نباشد

و …

به طور کلی گفته می شود که نگهداری سوسیس در یخچال تا سی و شش ساعت مانعی ندارد. هم چنین گفته می شود که نباید سوسیس و کالباس را در فریزر نگهداری کرد.

آیا کالباس را می شود در فریزر نگهداری کرد؟

از آن جایی که در کالباس آب وجود دارد زمانی که این محصول را منجمد کنید آب آن یخ می زند و پس از اینکه از حالت انجماد خارج شود این آب اثر بدی روی طعم و مزه کالباس می گذارد. کالباس ها نیز انواع بسیار گوناگونی دارند که نگهداری هر نوع از آن بستگی به مواد اولیه و شیوه تهیه اش ممکن است متفاوت باشد. برخی از انواع گوناگون کالباس عبارت است از:

بیکن

رست بیف

میت لوف

پپرونی

سالامی

پاسترامی

و ….

به طور کلی نگهداری از سوسیس و کالباس بعد از باز شدن بسته بندی آن ها برای مدت طولانی امکان پذیر نیست. زیرا با کتری هایی که در این مواد ایجاد می شوند حتی در یخچال و فریزر نیز رشد کرده و تکثیر می شوند.

نشانه های سوسیس و کالباس فاسد

بعد از باز کردن بسته بندی سوسیس و کالباس، این محصولات بعد از چند روز حتی در یخچال نیز فاسد و خراب می شوند. برخی از نشانه های سوسیس و کالباسی که فاسد شده اند عبارتند از:

وجود لکه های سبز، سفید، قهوه ای، سیاه و … روی این محصولات

تغییر طعم یا بوی این فراورده های گوشتی

و …


ارسال دیدگاه


 اخبار و مقالات فرآورده های گوشتی ژوله